خانه پرونده‌ها پیشنهادها [معرفی شخصیت] رأس الغول

[معرفی شخصیت] رأس الغول

2 دقیقه خوانده شده

« بعضی‌ می‌گویند که او پیامبر است، بعضی می‌گویند که ابلیس است اما همه متفق‌القول معتقدند که او انسان نیست. »
راس‌الغول یکی از قدرتمندترین دشمنان بتمن محسوب می‌شود و جزو معدود کسانی است که می‌تواند شوالیه‌ی تاریکی را به چالش بکشاند و بارها او را تا مرز مرگ پیش برده است.
ایدئولوژی راس‌الغول و دیدگاه تیره‌ش به دنیا او را بدل به شیطانی بزرگ کرده. وی معتقد است که بخش اعظمی از انسان‌ها بر روی کره‌ی زمین ویروس هستند و جزو تباهی چیزی برای این سیاره‌ی مرده به ارمغان نمیاورند؛ پس تنها راهِ رهایی از این سیاهی مرگ آن‌هاست.
محل تولد راس [ نام واقعی او مشخص نیست ] هرگز جایی ذکر نشده اما مدارک بدست آمده می‌گویند که او در صحرایی دور افتاده واقع در عربستان بدنیا آمده.
راس از همان دوران جوانی علاقه‌ی بسیار زیادی به اکتشاف و علم داشت البته هیچ چیز نمی‌توانست جای همسرش، سورا را در دل او بگیرد.
راس‌الغول بطور اتفاقی و طی اکتشافاتش “گودال لازاروس” را کشف می‌کند، گودالی که حیات بخش است و بیماری‌ها را از انسان دور می‌کند.
شاهزاده‌ی شهر در شرف مرگ قرار داشت و راس به کمک لازاروس موفق می‌شود تا جان‌ش را نجات دهد اما جنون اختیار مغز شاهزاده را در اختیار می‌گیرد و باعث می‌شود تا سورا را خفه کند. و در نهایت سلطان ظالم تنها کسی را که گناه‌کار شناسایی می‌کند، راس است!
راس از قفسی که او را در آن انداخته بودند می‌گریزد و به دهکده‌ی دوران کودکی‌اش باز می‌گردد تا همراه با عموی‌ش انتقام سورا را بگیرد.
راس‌الغول با استفاده از دانسته‌های‌ش از بیماری‌ای که باعث و بانی مرگ ده ها سوار بوده، شاهزاده‌ی مزبور را بیمار می‌کند و زمانی که سلطان بار دیگر به او دستور می‌دهد تا فرزندش را به لازاروس ببرد، راس هردوی‌شان را به قتل می‌رساند.
در نهایت او و تمام پیروان‌ش شهر راضه را به خاک و خون می‌کشند… زمانی که چیزی جز جسد و آتش باقی نمانده راس پیش خود همراه با غم و اندوه چنین می‌گوید: « آیا این است سرنوشت زمین؟ »
وی نام “راس‌الغول/ در عربی به معنی رهبر شیطان (Head Demon)” را برای خود برمی‌گزیند و طی ۶۰۰ سال خود را از نظر مهارت‌های رزمی تکمیل می‌کند و به مرور سازمانی مخفی از ماهرترین مبارزین دنیا تشکیل می‌دهد با عنوان “لیگ قاتلین/ League of Assassins”. راس‌الغول به پادشاهی تبدیل می‌شود که از سایه‌ها بر دنیا حکم‌رانی می‌کند و برای سرنوشت انسان‌ها تصمیم می‌گیرد.
آیا راس‌الغول استاد بتمن بوده؟
خیر؛ بتمن پیش از زمانی که راس به گاتهام میاید هرگز او را نمی‌شناخته. شاید در کمیک‌ها مردی شرقی را دیده باشید که در فلش‌بک‌ها به بتمن آموزش‌های رزمی می‌دهد؛ او راس نیست، استادی است با نام کیریگیری.
راس‌الغول زمانی که به گاتهام میاید قصد می‌کند تا آنجا را برای همیشه نابود کند اما با مانعی روبرو می‌شود که هرگز در طول این قرن‌ها ندیده بود… بتمن! پس از آزمودن بزرگترین کاراگاه دنیا تصمیم می‌گیرد تا او را بعنوان جانشین خود برگزیند اما بروس او را دیوانه خطاب می‌کند.
بروس وین عاشق دختر راس، تالیا‌ الغول می‌شود و همواره در عمق وجود عاشق‌ش می‌ماند.


نویسنده: کامیاب قربان پور

 • [معرفی کمیک] آرک Batman – Venom

  این کمیک اثر دنی ا نیل و ترور ون ایدن هست و در شماره های ۱۶ تا ۲۰ سری Legends of the Dark …
 • [معرفی شخصیت] آیریس وست

  آیریس در قرن سی‌ام میلادی و از خانواده راسل‌ها متولد شد اما آن‌ها او را بعنوان یک یتیم به …
 • [معرفی شخصیت] واندروومن

  زن شگفت انگیز… اینبار نه مردی که از کریپتون آمد و نه خفاش جنگجوی گاتهام… ایندف…
 • معرفی ناشران کمیک بوک

  شرکت های بزرگ و ثروتمند زیادی در دنیای کامیک بوک فعالیت میکنند، و با کمک چندین نویسنده و ط…
 • [معرفی شخصیت] آیریس وست

  آیریس در قرن سی‌ام میلادی و از خانواده راسل‌ها متولد شد اما آن‌ها او را بعنوان یک یتیم به …
 • بررسی قدرت های ابرقهرمانان (۵): دارکساید

  دارک ساید همواره به عنوان یکی از نیرومند ترین دشمنان سوپرمن، اگر نگوییم نیرومندترین، به شم…

پاسخ دهید

بررسی کنید

معرفی ناشران کمیک بوک

شرکت های بزرگ و ثروتمند زیادی در دنیای کامیک بوک فعالیت میکنند، و با کمک چندین نویسنده و ط…