خانه پرونده‌ها پیشنهادها [معرفی شخصیت] میراکل من

[معرفی شخصیت] میراکل من

10 دقیقه خوانده شده

اسم واقعی: مایکل موران
همسر سابق: لیز سالیولن
فرزند دختر: وینتر
دیگر فرزند ها: سوپر بچه ها!
تبعیت: بریتانیائی
وضعیت تأهل : طلاق گرفته
جنسیت: مذکر
رنگ چشم: آبی
رنگ مو: بلوند(طلایی)
اولین حضور: MarvelMan #25

قدرت ها:
نیرو ابر انسانی، آسیب ناپذیری، سرعت ابر انسانی، پرواز، حس ابر انسانی و….
توانایی: نابغه علم
سطح نیرو: در حدی که میتواند بیش از ۱۰۰ تن را بلند کند

مایکل موران یک نوجوان یتیم بود که در روزنامه دیلی بیوگل(نه اون دیلی بیوگل اسپایدر-من!)به عنوان یک خبرنگار مستقل کار میکرد.
تا این که در یک حمله تروریستى دستگیر شد و هنگامی که او را با خود میبردند، چشمش به دری افتاد که روی شیشه آن کلمه ی “atomic” به صورت برعکس “cimota” نوشته شده بود.
او ورد “kimota” را میخواند و دوباره به مارول من تبدیل میشود تا دنیا را نجات دهد.
موران برای همسرش توضیح میدهد که بخشی از حافطه خود را هنگامی که تمام MarvelMan Family در جریان انفجار اتمی دستگیر شده بودند، از دست داده است…

یراکل من که پیشتر با نام مارول من شناخته میشد یکی از ابرقهرمان های دنیای مارول میباشد که اولین بار در سال ۱۹۵۴ توسط میک آنجلو در کمیک مارول من معرفی شد.
Part1_ Publication history
در سال ۱۹۵۳ کمپانی آمریکایی به نام Fawcett Comics که ناشر کمیک های کاپیتان مارول در آمریکا بود، به دلیل درگیری هایی که با DC Comics داشت* از ادامه دادن این عنوان صرف نظر کرد. شرکت لی میلر همچنان مشغول چاپ مجدد نسخه های سیاه و سفید در انگلیس بود و آن ها ترجیح دادند که چاپ را متوقف نکنند و به سراغ میک آنجلو بروند و از او کمک بخواهند.
آن ها کاپیتان مارول را به مارول من تبدیل کردند و سری کمیک های جدید خود را شروع کردند.
مارول من شباهت زیادی به کاپیتان مارول داشت: یک گزارشگر جوان که قدرت هایش از انرژی اتمی به جای جادو نشأت میگیرد. و برای تبدیل شدن به مارول من از کلمه ی “Kimota” که در اصل برعکس کلمه ی “اتمیک” میباشد استفاده میکند.
در سال ۱۹۸۲، کمیکی به نویسندگی آلن مور** به اسم “جنگجو” منتشر شد که محوریت آن راجع به مارول من بود. در این کمیک ما شاهد مارول من تاریک تری بودیم…
در ۱۹۸۵، Eclipse کمیک های “جنجگو” را در نسخه های رنگی و در اندازه بزرگتر به اسم “میراکل من” چاپ کرد تا با مارول کمیکز به مشکلی برنخورد!
داستان “جنگجو” تا شماره ۱۶ از این سری را دربرگرفت بعد از آن نیل گیمن*** داستان را ادامه داد.
در سال ۲۰۰۲ گیمن اولین همکاری اش با مارول کمیکز را با سری ۱۶۰۲ شروع کرد.
در سال ۲۰۰۹،در نمایشگاه کامیک-کان سان دیگو مارول اعلام کرد که مارول من را خریده است. و کمیک هایی مانند خانواده مارول من، بزرگترین ماجراهای مارول من و… را منتشر کرد.


پس از آن در سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه کامیک-کان نیو یورک، مارول اعلام کرد که میراکل من را نیز خریده است تا نیل گیمن بتواند داستانی را که ۲۵ سال پیش شروع کرده بود به اتمام برساند.
و از همان سال شروع به طراحی دوباره کمیک های “جنجگو” و “میراکل من” کرد تا ادامه آن ها را به نیل گیمن بسپارد!
در نیمه دوم سال ۲۰۱۵،گیمن کار جدید خود را شروع کرد، شاهکاری جدید…
ششمین شماره از کمیک “میراکل من” دو هفته ی پیش منتشر گردید!

*کاپیتان مارول شباهت زیادی به سوپر من داشت به همین علت کمیک های کاپیتان مارول کنسل شد که البته بعد ها دی سی آن را خرید و به دلیل شباهت اسمی با شخصیت کمیک های مارول یعنی کاپیتان مارول(که استن لی خالق آن است) تصمیم گرفت تا اسم آن را به شازم تغییر دهد.
**Alan Moore
از بزرگترین نویسندگان بریتانیا که جوایز بسیاری -از جمله هوگو- بخاطر آثار خود دریافت کرده و بسیاری وی را بعنوان بزرگترین نویسنده رمان‌های گرافیکی می‌شناسند. گرافیک نول “نگهبانان” او تنها کمیکی است که در لیست ۱۰۰ رمان برتر تایمز قرار دارد؛ همچنین از دیگر آثارش می‌توان به “از جهنم”، “وی مثل انتقام”، “بتمن: شوخی کشنده” و “سوپرمن: هرآنچه بر سر مرد فردا آید” اشاره کرد.
***Neil Gaiman
نویسنده بزرگ انگلیسی که بیشتر داستان های او برای نوجوانان میباشد و از معروفترین آن ها میتوان به “کورالین” اشاره کرد. او همچنین داستان های بزرگسال بسیار قوی نیز دارد که از معروفترین آن ها میتوان به “خدایان آمریکایی” اشاره کرد. او پس از دوستی با آلن مور کارش را در زمینه کمیک با ادامه دادن “مارول من” آغار کرد و امروزه در زمینه کمیک نیز بسیار شناخته شده است و از معروفترین کمیک های او میتوان به “سندمن” و “بتمن:هر آنچه بر سر مبارز شنل پوش آید” اشاره کرد.


عرفان حائری

از آرشیو مطالب کانال Marvel Persian Fans

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید

نگران نباشید ما اسپم نیست

چند سالی هستش که با دنیای کمیک آشنا شده ام و در سایت های مختلف کار میکنم، با شروع تابستان سال 1395 به تیم فانتزی لایف پیوستم و از آن موقع بعنوان دبیر بخش کمیک بوک این سایت فعالیت میکنم.

  • معرفی ناشران کمیک بوک

    شرکت های بزرگ و ثروتمند زیادی در دنیای کامیک بوک فعالیت میکنند، و با کمک چندین نویسنده و ط…
  • [معرفی شخصیت] آیریس وست

    آیریس در قرن سی‌ام میلادی و از خانواده راسل‌ها متولد شد اما آن‌ها او را بعنوان یک یتیم به …
  • بررسی قدرت های ابرقهرمانان (۵): دارکساید

    دارک ساید همواره به عنوان یکی از نیرومند ترین دشمنان سوپرمن، اگر نگوییم نیرومندترین، به شم…

پاسخ دهید

بررسی کنید

معرفی ناشران کمیک بوک

شرکت های بزرگ و ثروتمند زیادی در دنیای کامیک بوک فعالیت میکنند، و با کمک چندین نویسنده و ط…