خانه پرونده‌ها پیشنهادها معرفی ناشران کمیک بوک

معرفی ناشران کمیک بوک

9 دقیقه خوانده شده

شرکت های بزرگ و ثروتمند زیادی در دنیای کامیک بوک فعالیت میکنند، و با کمک چندین نویسنده و طراح ماهر از گذشته تا کنون شاید بیش از ۱۰۰ شخصیت کامیک بوکی خلق کردند که در جهان شهرتی جهانی کسب کردند…
اینبار میخواهیم سابقه این شرکت های گسترده و بزرگ دنیای کامیک بوک را بررسی کنیم و در عین حال به معرفی اون ها بپردازیم.

Marvel Worldwide INC
شرکت جهان گستر مارول

شرکتی بزرگ و ثروتمند که برای آغاز تحت نام تایملی فعالیت خود رو را آغاز کرد و پس از چندین سال با خلق چند ابرقهرمان محبوب مثل مرد عنکبوتی، دکتر استرنج، وولورین یا هالک، که پس از مدت ها با داستان و اورجین گسترده خود در جهان شهرتی جهانی کسب کردند. پس از انتشار حدود ۴۰۰ جلد کمیک کم کم در عرصه سینما و تلویزیون فعالیت چشمگیری داشت و از این راه خود را بین مردم بزرگ تر و محبوب تر جلوه داد. اما در سال ۲۰۰۹، شرکت والت دیزنی شرکت اصلی مارول تحت نام مارول اینترتینمنت را با هزاران دلار خرید و تصاحب کرد اما مارول کمیکس همواره چه در سینما و چه در تلویزیون بزرگ تر و قدرتمند تر از گذشته خود به فعالیت ادامه میدهد.

Dc Comics INC National Allied Publications
دیسی کامیک!

از بزرگ ترین و بهترین شرکت های کامیک بوکی که یکی از رقبای سرسخت مارول هم حساب میشود، توانسته از گذشته تا کنون نزدیک هزاران جلد کمیک و هزاران کرکتر جذاب از جمله بتمن، سوپرمن و یا واندر وومن خلق کند و میلیون ها دلار به جیب بزند. بیشتر دیسی کامیک یکی از زیر بخش های برادران وارنر هم حساب میشود و تا حالا چندین فیلم و سریال کامیک بوکی ساخته است…
بیشترین رقابت چه بین طرفداران و چه در فعالیت بین مارول کمیک و دیسی کامیکس است که هرکدام چندین بار حریف خود را غافل گیر کرده اند.
اما یکی از سوال های طرفداران دیسی کامیک مفهوم کلمه مخفف Dc است که از چه چیزی برگرفته شده است؟ Detective Comics، که یکی از سری کمیک هایی است که تحت نام دیسی منتشر میشود، عنوان رسمی این شرکت نام گذاری شده است!

Dark Horse Comics
دارک هورس کامیک!

شرکتی قدیمی و بزرگ که هزاران کارکتر مشهور از جمله پسر جهنمی که محبوب ترین کارکتر در این بین است را خلق کرده. دارک هورس تا حالا چند بار در عرصه سینما فعالیت داشته و موفق بوده اما هرگز از رقبای مارول و دیسی محسوب نمیشود. بیشتر کمیک های دارک هورس، حال و هوای ترسناک و تاریک را دارد که خیلی از طرفداران فیلم های ترسناک را مجذوب خود کرده! شاید بتوان برای مثال به سری کمیک های پسر جهنمی که ژانر درام، ترسناک را دارد اشاره کرد که با داستان فوق العاده جذاب خود و طراحی خاص و عجیب خود شهرتی جهانی کسب کرده.

Image Comics
ایمیج کامیکس!

اولین بار در سال ۱۹۹۲ فعالیت خود را آغاز کرد و نسبت به دیگر شرکت هایی که در عرضه کامیک بوک فعالیت دارد جوان و ترین و جدید ترین شرکت به حساب می آید. ایمیج کامیک متشکل از بهترین نویسندگان و طراحان ماهر است که چندین سری کامیک بوک مشهور از جمله Spawn, The Walking Dead و بهترین سری کمیک سال ۲۰۱۶ یعنی Saga را منتشر کرده است و از بهترین انتشاراتی های دنیای کامیک بوک است و طرفداران زیادی را مجذوب خود کرده است.

Vertigo
ورتیگو کامیکس

ورتیگو کامیکس از زیر شاخه های دیسی کامیکس است تا به انتشار کمیک های بپردازد که باید از کیفیت گرافیکی بیشتری برخوردار باشند و حاوی محتوا بزرگسال باشند. ورتیگو کامیکس از سال ۱۹۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد و خوانندگان خاص خود را دارد.


نوشته امیرحسین جمشیدی

  • کمیک چیست؟

    کمیک­بوک، همچنین مجلۀ کمیکی یا به طور ساده کمیک، نشریه­ای است که عبارت است از طراحی­های کم…

پاسخ دهید

بررسی کنید

مهره‌ی سوم، ماورای ذهن نویسنده

       از دوره‌ای که انسان‌ها قلم به دست گرفتند و به ثبت وقایع پرداختند، قدرت نوشتار کم کم…