خانه پرونده‌ها پیشنهادها معرفی ۱۰ داستان مارول که باید حتما بخوانید!

معرفی ۱۰ داستان مارول که باید حتما بخوانید!

9 دقیقه خوانده شده

البته تمامی بهترین‌های مارول در آن گنجانده نشده است اما ده داستان در این لیست ارائه‌شده که نماینده نمونه‌های عالی مارول هستند. پیش به‌سوی معرفی ده تا از بهترین‌های مارول که توسط خوانندگان انتخاب‌شده‌اند.
۱۰٫روزهای آینده و گذشته (Days of Future Past)


داستان اصلی مردان ایکس “روزهای آینده و گذشته” تنها دو موضوع از سری اصلی در حال تولید بود؛ مردان ایکس #۱۴۱-۱۴۲٫ در یک آینده ناکجاآباد، جهش‌یافته‌ها در یک کمپ جمع شده‌اند؛ و آن‌ها کسانی هستند که قتل‌عام نشده‌اند. کیتی پراید بزرگ‌سال با هوشیاری‌اش به گذشته سفر می‌کند تا جلوی ترور یک چهره برجسته سیاسی دولت(در داستان سناتور رابرت کلی) توسط میستیک و برادری میتانت های خبیث را بگیرد.
درحالی‌که وی موفق می‌شود، تأثیرات پایداری رخ می‌دهد. ریچل سامرز یک شخصیت برجسته در کمیک‌های امروزی ایکس من از آینده می‌آید. همین‌طور هم نگهبان نمرود که درنهایت تبدیل به یکی از اعضای سنگر تبه‌کاران شد.
۹٫ نابودی(Annihilation)


در سال ۲۰۰۶ مارول کمیکس تصمیم گرفت یک کار اساسی انجام دهد. با کمک کیث گیفنیک مینی سری با چهار قسمت ایجاد شد و کارکاترهای قدیمی و جدید مارول کمیکس را در آن اضافه کرد. در حقیقت کل خطر پایان جهان از زمین رفع گشته و هیچ دانشی از هیچ‌کدام از محافظین رایج مانند انتقام‌جویان و ایکس من ندارد.
این کار باعث باز شدن یک دوره جدید کمیک کیهانی برای مارول بود و نگهبانان جدید کهکشان، شخصیت‌هایی مانند نوا، کوازار و سایرین وارد شدند. درواقع فیلم نگهبانان کهکشان بدون کمیک نابودی ساخته نمی‌شد.
۸٫ بازگشت گالاکتوس


پیش از آنکه کسی بتواند گوشه و کنار کارهای مارول مربوط به خطر کهکشانی را بررسی کند، جک کیربی و استن لی آنچه را که هنوز با عنوان خطر نهایی کهکشان شناخته می‌شود، را خلق کردند: گالاکتوس.
این شخصیت اولین بار در چهار شگفت‌انگیز #۴۸-۵۰ وارد شد، و به‌طور خاص در کمیک “بازگشت گالاکتوس” موجود خدا گونه فراسوی ستارگان به منظومه شمسی آمد و در خانواده مارول ماندگار شد. سیلور سرفر نیز در اینجا معرفی شد و شاید مهم‌تر از آن در روز ارائه داستان‌های مارول این فرشته نقش مهمی را بازی کرد. این فرشته قسم خود را مبنی بر عدم دخالت بیش از یک‌بار می‌شکند.
۷٫ دردویل :تولد دوباره


زمانی فرانک میلر و دیوید مازوکلی هیچ کار اشتباهی انجام ندادند و ۱۹۸۶-۱۹۸۷ یک‌زمان جادویی برای این زوج هنری بود که قهرمانان خیابانی را برای هردو مارول و دی سی کمیکدر طول یک سال و نیم بازیابی کردند.
همکاری این دو نفر با یکدیگر در دردویل #۲۲۷-۲۳۱ تمام و کمال بود: رمانس، آشوب، دین، و البته بخش‌های اکشن. در این میان کینگ پین، بن اوریچ، نوک، و کاپیتان امریکا نیز قرار دارند. این داستان اساسا دردویل را به هیچ تبدیل می‌کند و سپس اجازه می‌دهد برخیزد، “مجددا متولد شود” و تبدیل به یک قهرمان بهتر و قوی‌تر از قبل شود.
۶٫ جنگ‌های پنهانی


۱۹۸۴ تصمیم گرفتند اسباب‌بازی‌های مارول بفروشند.بنابراین تمام قهرمانان را یکجا جا جمع کردند. می‌شود گفت این کار تولد رویدادهای متقاطع مارول محسوب می‌شود. یک مجموعه ۱۲ تایی با نام جنگ پنهانی ابرقهرمانان مارول است.
جدای از جالب بودن جنگ شخصیت‌ها، یک مقدمه برای اسپایدرمن دو، و جولیا کارپنتر بود. مارول از یک نسخه جدید برای بازگشایی خط متقاطع استفاده کرد و عناصر واقعیت‌های متناوب به جریان اصلی مارول یونیورس وارد کرد.
۵٫ مردان ایکس: عصر اپوکالیپس


مارول کمابیش می‌گفت که قرار است مردان ایکس را کنسل کند. و درنهایت این کار را کرد. البته برای چند ماه.
هنگامی‌که پسر دویانه خاویر، دیوید هالر تصمیم می‌گیرد رؤیای پدر را به واقعیت بدل کند، خود را به زمانی برمی‌گرداند که خاویر و مگنتو هنوز دوست بودند، و امیدوار است مگنتو را بکشد و نگذارد کسی جلوی چارلز بایستد. البته این ماجرا اشتباه پیش می‌رود زیرا آن‌ها همچنان دوست هستند و چارلز جلوی انفجار می‌پرد وو در دم کشته می‌شود و یک موج تغییر واقعیت در زمان ارسال می‌کند. این امر باعث می‌شود حباب کریستالی واقعیت یخ میزند و یک جهان جایگزین ایجاد می‌کند. در این جهان اپوکالیپس زودتر از زمانی فرامی‌رسد که مردان ایکس بتوانند برای توقف آن تشکیل شوند و جهان را فرامی‌گیرد.
در حال حاضر لژیون سری خودش را دارد و اپوکالیپس یک شخصیت شرور در سری مردان ایکس است.
۴٫ جنگ‌های داخلی


این سری عصر اپوکالیپس را شکست می‌دهد. یکی از جدید ترین داستان‌ها در این لیست، یعنی جنگ‌های داخلی یک سؤال مطرح می‌کند: شما طرف چه کسی هستید؟
داستان با یک گروه به نام جنگجویان جدید شروع می‌شود که تلاش می‌کنند نیترو را به‌زانو درآورند درگیر یک انفجار می‌شوند که ۶۰۰ نفر ازجمله تعداد زیادی کودک در یک پیش‌دبستانی در استمفورد را می‌کشد.
درنهایت این امر منجر می‌شود مرد آهنین رهبری یک گروه و کاپیتان آمریکا رهبری یک گروه ضد مردمی را در یک جنگ ابرقهرمانان بر عهده بگیرند.
پیامدهای واقعی به همراه مرگ‌ومیر زیاد باعث شد سرانجام تونی استارک مدیر S.H.I.E.L.D. شود، و بلافاصله پس از آن مرگ کاپیتان آمریکا (البته به‌طور موقت) اتفاق افتاد. سال‌ها طول می‌کشد تا فاصله میان کارآگاه، مرد آهنی و Thor از بین برود.
مارول به‌قدری به این داستان علاقه‌مند بود که از آن در فیلم‌های کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی استفاده کرده و در اواسط نوشتن کتاب کمیک جنگ داخلی دو است.
۳٫شبی که گوئن استیسی از دنیا رفت


گذشته از مرگ عمو بن، به نظر می‌رسد که مرد عنکبوتی #۱۲۱-۱۲۲ مهم‌ترین مسایل در کل زندگی پیتر پارکر هستند. داستان به این موضوع در عنوان اشاره کرد. آن‌ها نتیجه را از بین بردند. و حقیقت را گفتند. یعنی “شبی که گوئن استیسی از دنیا رفت”.
نورمن اسبورن، به‌عنوان دیو سبز، دوست‌دختر پیتر پارکر یعنی گوئن استیسی را می‌گیرد و از روی یک پل پرت می‌کند. به نظر می‌رسد در همین لحظه مرد عنکبوتی موفق می‌شود او را نجات دهد، تارهایش به مچ پای او می‌چسبد و توقف ناگهانی باعث شکستن گردن گوئن می‌شود.
این موضوع کاملا غم‌انگیز و واقعاً تعجب‌آور بود و پیتر پارکر را چنان ویران کرد که از آن به بعد هیچ‌چیزی نمی‌توانست داشته باشد، جز قلبی شکسته و شوک زده، و در سال ۱۹۷۳، این اتفاق باعث شد تا مردم به شیوه متفاوتی به سراغ کتاب‌های کمیک بروند، به‌ویژه کتاب‌های کمیک ابرقهرمانان.
۲٫ققنوس سیاه


افسانه ققنوس سیاه تا به امروز داستانی بوده که تمام داستان‌های دیگر مردان ایکس بر اساس آن بوده‌اند. این داستان به‌طور غیررسمی در سال ۱۹۷۶ هنگامی اولین برخورد جین گری با نیروی ققنوس در مردان ایکس #۱۰۱-۱۰۸ آغاز شد. سپس بخش سیاه از #۱۲۹-۱۳۸ در سال ۱۹۸۰ آغاز می‌شود.
این شاهکار بر اساس داستانی از کریس کلرمونت و جان بایرن است که لحظات واقعا بزرگی را برای همه دست‌اندرکاران مردان ایکس به وجود آورد. نبردهای سایکلوپ در سفینه روانی خلق شد. جانور گوشت‌خوار گروه به‌ظاهر بی‌پایانی از سربازان باشگاه هل فایر را در اختیار می‌گیرد. جین گری به‌عنوان سیمرغ سیاه واقعا دیوانه می‌شود و یک خورشید را می‌خورد(کل جمعیت یک سیاره در مدار را قتل‌عام می‌کند)، و این نسل‌کشی در دادگاهی مطرح می‌شود. وقتی جین تلاش می‌کند در کنار سایکلوپ، برای مدت کوتاهی خود را کنترل کند، به‌وسیله یک اسلحه Kree روی ماه مورد هدف قرار می‌گیرد و کشته می‌شود.
البته سال‌ها بعد چیزهایی را خواهیم دید که شبیه بدن جین هستند، به نظر می‌رسد که به آن توجهی نمی‌کنیم. افسانه سیمرغ سیاه مانند داستان اصلی یک شاهکار است و بر اساس آن جین گری همیشه از خاکستر متولد می‌شود.
۱٫دستکش ابدیت (infinity Gauntlet)


این کتاب بیشترین رای را به دست آورد. این داستان تانوس است که شش گوهر ابدیت را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را در دستکش بلندش جای‌داده است.او ازین جواهرات برای تبدیل‌شدن به شبه خدا استفاده می‌کند. برای چه هدفی؟ برای پایان دادن به زندگی در سراسر جهان به‌منظور غلبه بر زنی که عاشقش است: تجسم مرگ.
تانوس تقریبا موفق می‌شود. با استفاده از ترکیب گوهرهای ذهن، روح، قدرت، واقعیت، فضا و زمان، تانوس تقریبا نصف مردم را کشت. همه مردم. او اکثر مردان ایکس، دردویل، چهار شگفت‌انگیز،و انتقام‌جویان ار کشت و همه این کارها را با یک ضربه انگشت انجام داد.
این ماجرا یک رویداد عظیم کیهانی بود و سایر قهرمانان زمین و فرازمینی در تلاش بودند تا جلوی تانوس را بگیرند که به خدایی نرسد و جان نیم دیگر مردم را نگیرد، در همین حال تایتان دیوانه بخشی از جهان را برید و به‌راحتی برخی از قدرتمندترین موجودات آن را به دست آورد. در پایاننبولا فرزند تانوس باید آنچه را او انجام داده بود، به حالت اول بازمی‌گرداند، افراد مرده را زنده می‌کرد و بخش‌هایی از کیهان را سر جای خودم می‌گذاشت.
البته این چایان داستان تانوس نیست زیرا بعدا یک جنگ ابدیت و یک نهضت ابدیت را داریم و همین اواخر ابدیت باستانی نیز ساخته شده است.


مترجم: مهنوش چمنی | منبع: Newsarama

برچسب‌ها

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید

نگران نباشید ما اسپم نیست

چند سالی هستش که با دنیای کمیک آشنا شده ام و در سایت های مختلف کار میکنم، با شروع تابستان سال 1395 به تیم فانتزی لایف پیوستم و از آن موقع بعنوان دبیر بخش کمیک بوک این سایت فعالیت میکنم.

  • معرفی ناشران کمیک بوک

    شرکت های بزرگ و ثروتمند زیادی در دنیای کامیک بوک فعالیت میکنند، و با کمک چندین نویسنده و ط…
  • [معرفی شخصیت] آیریس وست

    آیریس در قرن سی‌ام میلادی و از خانواده راسل‌ها متولد شد اما آن‌ها او را بعنوان یک یتیم به …
  • بررسی قدرت های ابرقهرمانان (۵): دارکساید

    دارک ساید همواره به عنوان یکی از نیرومند ترین دشمنان سوپرمن، اگر نگوییم نیرومندترین، به شم…

پاسخ دهید

بررسی کنید

معرفی ناشران کمیک بوک

شرکت های بزرگ و ثروتمند زیادی در دنیای کامیک بوک فعالیت میکنند، و با کمک چندین نویسنده و ط…