دنیای فانتزی بزرگ‌تر از چیزی‌ست که فکرش را می‌کنیم. حتی اگر از طرفدارهای پروپاقرص این سبک باشیم و خودمان را تویش غرق کنیم، خواهیم دید که دنیای فانتزی آن‌قدر گسترده است که باز هم جای دارد تا در آن به کنکاش بپردازیم و افق‌های تازه و کشف نشده را پیدا کنیم…

      از مزایای یک مسابقه‌ی داستان‌نویسی، آن است که می‌توان گوشه‌ی چشمی هم به افق‌های تازه و کشف نشده‌ داشت و اما… به قول قدیمی‌ها الوعده وفا! بالاخره پس از بررسی‌ها و سبک سنگین کردن‌های بسیار، نخستین دوره‌ی مسابقه‌ی داستان‌کوتاه‌نویسیِ فانتزی، برگزیدگان خود را شناخت!

      دبیرخانه‌ی نخستین دوره‌ی مسابقه‌ی داستان‌‌کوتاه‌نویسیِ فانتزی، پایان فرایند داوری داستان‌های فرستاده‌شده برای مسابقه‌ را اعلام می‌کند. در این میان داستان‌های قوی و ضعیف متعددی دیده شد و جای دارد تا از یکایک شرکت کنندگان عزیز که با ارسال آثار خود، ما را در پیمودن راهی که برای ادامه‌ی آن کمر همت بسته‌ایم، یاری کردند، سپاس‌گزار باشیم.

      اسامی داوران نخستین دوره‌ی مسابقه‌ی داستان‌‌کوتاه‌نویسیِ فانتزی، به شرح زیر است:

محمد بابایی داستان‌نویس، منتقد ادبی، دبیر کارگاه نویسندگی
رضا حوره‌نژاد داستان‌نویس، منتقد ادبی
ایرج فاضل‌بخششی داستان‌نویس، مروج برتر ادبیات گمانه‌زن (سال ۱۳۸۷)

      پس از فرم‌بندی داستان‌های فرستاده‌شده در قالب یکسان و استاندارد دبیرخانه، داستان‌ها بدون نام نویسنده در اختیار گروه داوران قرار گرفت. در نهایت از میان داستان‌های فرستاده‌شده برای مسابقه و بر اساس آرای اخذ شده از داوران، ۳ داستان زیر به عنوان برگزیدگان مسابقه‌ی داستان‌‌کوتاه‌نویسی سال ۱۳۹۶ اعلام می‌شوند:

رتبه نویسنده عنوان داستان
۱ سارا نصراللهی کشتی فراموش شده‌ها
۲ هلیا شیرجعفری آرتمیس
۳ صدیقه جعفریان سلطان مُقلد

      همچنین دبیرخانه‌ی مسابقه مایل است فهرست ریز نمرات ارزشیابی فرستاده‌های نخستین دوره‌ی مسابقه‌ی داستان‌‌کوتاه‌نویسیِ فانتزی، را به مخاطبان خود ارائه کند:

      طی روزهای آتی با برگزیدگان مسابقه برای ارسال جوایزشان تماس خواهیم گرفت. درپایان از تمام عزیزانی که ما را در برگزاری هرچه بهتر این مسابقه یاری نمودند سپاس‌گزاریم.

با احترام
سینا صادقی- دبیر نخستین مسابقه‌ی داستان‌نویسی فانتزی ۱۳۹۶
امیرحسین رستمی- سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

دومین دوره‌ی مسابقه‌ی داستان‌نویسی «هزار افسان»، برگزیدگان خود را شناخت!

بالاخره برگزیدگان دومین دوره‌ی مسابقه‌ی داستان‌نویسی «هزار افسان»، مشخص شدند! …